Chlumec CUP 2016 Jedenáctý ročník

MÉDIA O AKCI: Deník Českokrumlovsko 

 

V sobotu 25.6.2016 se fotbaloví nadšenci utkali v nelítostném souboji na XI. ročníku dnes již tradičního recesistického turnaje Chlumec cup, který se koná pod záštitou Obce Chlumec. O putovní pohár zápasilo tentokrát deset týmů. Podmínku jednotně vyladěného družstva splnili všichni. Dle pravidel musí každý tým mít ve svém kádru aspoň jednu Manku (ženu), Cipíska (hráč do 15 let) a Rumcajse (hráč nad 40 let). Pokud zápas skončí remízou, vítěze určí dovednostní soutěž, letos se zatloukali hřebíky, tzv. rozklep.

Už při příchodu některých družstev bylo jasné, že o zábavu nebude nouze.  Jakmile zazněly první tóny písně Poupata, v dálce se objevil tým Spartakiados De La Sokolíkos v červených trenýrkách a bílých tílkách. Pravda, jejich příchod nebyl zrovna nejsvižnější. Kapitán se šoural přímo šnečí rychlostí za opory své hole. Na chvíli nám zatrnulo, zda vůbec najdou správnou cestu na fotbalové hřiště. Součet dioptrií celého družstva lehce překonal počet inkasovaných gólů. Nicméně výkon  De La Sokolíkos si našel mnoho fanoušků a nakonec se radovali z předposledního 9. místa.

Z Mníšku pod Brdy k nám poprvé zavítal tým Fabiáni. Jejich nadšení a odhodlání dát do hry všechno bylo až omračující. S napětím jsme očekávali, jakou taktikou budou kácet jednoho soupeře za druhým. Bohužel jejich brdský patron Fabián, od kterého si propůjčili jméno, zřejmě neměl pochopení pro jejich fotbalové nadšení a všechny zápasy skončili nezdarem. Hlavu ovšem nikdo nevěšel, vždyť další Chlumec cup je až za rok, a to je dostatečná doba na kvalitní přípravu.

Přesvědčili jsme se, že evropská migrační krize ještě není zdaleka u konce. Na náš turnaj dorazilo družstvo až z daleké Antarktidy. Jejich entrée bylo netradiční, ovšem velkolepé. Ze zakrytého přívěsu vyťapal celý tým tučňáků. Typickým houpavým krokem se přesunuli až na hrací plochu, kde dali jasně najevo, že už mají dost zimy a hledají nějaké teplejší místo na planetě. Teplota kolem 35⁰C určitě nenechala  nikoho na vážkách, zda vybrali správné místo. Organizátoři díky nim našli slabé místo v přípravě. Zdravotní dohled musí příště doplnit o zvěrolékaře! Tučňáci, kteří hráli pod názvem Krasejovka, obsadili krásné 8. místo. Na nelétavé ptáky,  výborný výkon!

Ladné pohyby Cipísků v sukýnkách z týmu Špunti odrovnaly nejednoho protihráče. Jejich vkusně zvolený červenobílý outfit  byl nápaditě oživen vlastnoručně vyráběnými náhrdelníky ze špuntů.  Je vidět, že sport a móda jdou stále ruku v ruce. Souhra celého týmu, kvalitní obrana a obětavý brankář nakonec zajistili tomuto družstvu 7. místo.

Kdo tvrdí, že porcelán je křehký, mohl se v sobotu přesvědčit, že tomu není tak vždy. Družstvo Porceláni rozhodně nejsou žádné křehulky a všem týmům, se kterými se utkali, dokázali pořádně zatopit. Za vším zřejmě stojí kvalitní suroviny a poslední přežehnutí sluncem přímo na hřišti. Rvali se  o každý bod jako lvi a bylo z toho 6. místo.

Chlumecké kobry vletěly do prvních zápasů jako vítr a během prvních dvou her se zdálo, že konečně našli recept na vítězné tažení pro zlatý pohár. Malé kobřičky předváděly to nejlepší, co se během posledních let naučily. Bohužel úvodní nasazení bylo sraženo na kolena po remíze ve třetím zápase. Závěrečný rozklep neproměnili ve vítězství a v dalších zápasech se jim už nepodařilo získat ztracený rytmus. Přesto tým Chlumeckých kober slavil 5. místo.

Překvapením celého turnaje bylo jednoznačně družstvo Sestřičky z českokrumlovské nemocnice. Turnaje se účastnilz poprvé a úvodní zápas vypovídal o nezkušenosti s velkými turnaji. Nicméně se rychle rozkoukaly a během dalších zápasů už nedaly nikomu šanci. Krásné sestřičky ve slušivých modrobílých uniformách zřejmě rozptýlily pozornost soupeřů a svoji výhodu nemilosrdně proměňovaly za vstřelené branky. Navíc poctivě během všech zápasů osvěžovaly všechny hráče na hřišti vodou z obrovských injekčních stříkaček. Jejich taktika je vymrštila na 4. místo.

Tým Kosováci ve fialových dresech nepodával v úvodní části příliš přesvědčivé výkony. Dvě remízy z úvodních čtyř zápasů ovšem dokázali proměnit ve vítězství díky zručnosti při dovednostní soutěži zatloukání hřebíků. To je vyneslo na druhou příčku v základní hrací skupině. Ve finálové části zvítězili a odvezli si domů bronzový pohár.

Poslední finálový zápas mezi FC Věncova hora a týmem Dudáci byl napínavý do posledního okamžiku. Obě družstva dala zápasu úplně všechno. Prestižní trofej chtěli všichni! Naštěstí déšť trochu zchladil emoce a na hřišti se hrálo jen podle sportovních regulí. Zlato vybojovalo družstvo Dudáci a putovalo stejně jako v loňském roce na Krasejovku.

Během celého dne byl pro děti připraven malý fotbálek, skákací skluzavka, trampolína, kuželky a stolní tenis. Tučňáci dali k dispozici i jejich vlastní vodní skluzavku. Program oživilo vystoupení dětí ze ZŠ Větřní, malování na obličej a exhibice záchranné služby. Po vyhlášení výsledků a ocenění nejkreativnějšího družstva, nejpůvabnější Manky, nejšikovnějšího Cipíska i Rumcajse a rozhodčího s nejlepším piskem, ještě na všechny čekala bohatá tombola. Taneční figury mohl každý předvést večer za doprovodu kapely Kocourovo kartáč.

Máme velikou radost, že i letos jsme mohli přispět na dobrou věc. Dětskému oddělení Nemocnice Český Krumlov  jsme předali šek na sedm tisíc korun. Malým pacientům tak bude moci být zpříjemněn případný pobyt v nemocnici.

Na závěr bych chtěla poděkovat zúčastněným týmům, divákům i celému organizačnímu týmu. Speciální poděkování patří všem našim sponzorům, kteří nás vytrvale podporují, a turnaj si drží stále vysokou úroveň. Sobotu jsme si snad užili všichni a znovu jsme se mohli přesvědčit, že sport se nemusí brát vždy tak moc vážně.

Nezapomeňte, za rok nás čeká další ročník, Chlumec cup 2017!

Za organizační výbor Jana Gorčicová, foto Pavla Neškodná

ORGANIZAČNÍ VÝBOR:

Ing. Jana Gorčicová, ředitelka projektu
Ing. Eliška Talířová, zástupce ředitelky

Ing. Ludmila Balíčková, Ing. Petr Bürger, starosta Obce Chlumec, Ondřej Moro, místostarosta Obce Chlumec, Ing. Jan Mojžíš, David Gorčica MBA., Jiří Maršán, Jan Balíček

FOTOGALERIE