Chlumec CUP 2010 - pátý ročník

Pátý ročník recesitního fotbalového turnaje věkově rozmanitých družstev CHLUMEC CUP 2010 pořádaný pod patronací Obce Chlumec se konal v sobotu 3.7.2009 od 10,00 hod. na fotbalovém "stadionu" u Reischlů. Turnaje se zúčastnilo 13 družstev.

Turnaj uvedl Jan Mojžíš. Dále děvčata z velína turnaje seznámily publikum se zúčastněnými družstvy, partnery turnaje a herními pravidly. Mezi hlavní pravidla turnaje patří: 1. Kategorický zákaz faulování a skluzů po všech stránkách a směrech; 2. Pravidlo kamenné zídky: Kdo ji zbourá, ten si jí postaví; 3. Pravidlo odkopnutých míčů: Kdo míč odkopne, ten si ho přinese; 4. Doporučení všem hráčům: Zbytečně se nehoňte za míčem, zbytečně se zpotíte.

Po přátelských zápasech se k vítězství probojovalo družstvo z Kamenného Újezda Kamenak United s kapitánem Václavem Vrzalem. Na druhém místě skončilo družstvo FT Dolní Třebonín z Dolního Třebonína s kapitánem Lukášem Marešem. Třetí místo vybojovalo družstvo JOUDOVÉ z Dolního Třebonína s kapitánem Mírou Kubartem. Cenu Fairplay obdržel Martin Šmíd z družstva FC KOSOV. Cenu nejlepší rozhodčího obdržel Zdeněk Mareš z družstva FT Dolní Třebonín. Kreativcem turnaje, byl porotou zvolen opět golman Milan "Bajza" Nejedlý se svým dvojníkem z družstva Dudáci z Krasejovky, za jejich unikátní výbavu a oslnivé výkony v bráně. V dovednostní soutěži o poukaz na prasátko k rožnění se střílelo do prázdné brány přes celé hřiště. Vzhledem k unikátně nerovnému povrchu stadionu rozhodla nejen přesnost, ale hlavně vynalézavost kapitánů.  Po několika kolovém střeleckém souboji vyhrál naboso kopající kapitán Robert Čepička z družstva FC Věncova Hora. Vítězům i všem ostatním družstvům byly předány poháry, plakety a  velký počet hodnotných darů.
Pořadí Název družstva Obec Kapitán 1. Kamenak united Kamenný Újezd Václav Vrzal 2. FT Dolní Třebonín Dolní Třebonín Lukáš Mareš 3. JOUDOVÉ Dolní Třebonín Míra Kubart 4. FC Věncová Hora Chlumec a spol. Robert Čepička 5. KRONYTÝM ČB a okolí Milan Walda 6. HASIČI Přísečná Přísečná Jirka Netušil 7. AG KRNÍN Chlumec a spol. Adam Mráz 8. DUDÁCI Krasejovka Fanda Dudák 9. KOKSO Team Opalice Honza Míka 10. FC Čertyně Čertyně Zdeněk Kopta 11. Chlumecké KOBRY Chlumec Kája Reischl ml. 12. FC KOSOV Kosov Martin Kotvald 13. POŠAHANÝ Třebonín a spol. Míra Krátký Děkujeme všem zúčastněným družstvům za přiměřenou dávku soutěživosti a hravosti, divákům za skvělé povzbuzování k vrcholným výkonům a v neposlední řadě všem parnerům, kteří přispěli finančními a hodnotnými dary k realizaci turnaje a ocenění zúčastněných týmů. Vedení turnaje Jan Mojžíš a David Gorčica, tímto děkují též všem lidem, kteří se průběžně podíleli na přípravě, vlastní realizaci i zdárného ukončení turnaje, jmenovitě: Petr Bürger, Vašek Klíma, Vojtěch Bürger, Ladislav Bürger, Kaja Reischl st., Kája Reischl ml., Jiří a Martin Šestákovi, Vojta Talíř st., Vojta Talíř ml., Vojta Mráz, Milan Valda, Tomáš Moro, Fanda Laštovka, Adam Mráz; VELÍN TURNAJE: Eva Čepičková, Ali Reischlová, Lída a Eliška Talířovi; ZDRAVOTNICE: Aňa Dudáková.