Chlumec CUP 2011 - šestý ročník

Již šestým rokem byla obec Chlumec patronem tradičního recesistického turnaje věkově rozmanitých družstev ve fotbálku CHLUMEC CUP 2011, který se uskutečnil v sobotu 25. 6. 2011 od 10 h na místním fotbalovém „stadionu“ U Reischlů.

Stejně jako v minulých letech se sešli i letos nejen nadšení fotbaloví amatéři, kteří bojovali o putovní pohár, ale také většina místních obyvatel, řada fanoušků z přilehlých vesnic, partnerů z bližšího i vzdálenějšího okolí a „sousedů“ z obcí, které jsou Chlumci regionálně blízké.

Úvodní slovo přednesli starosta Ing. Petr Bürger a místní rodák Ing. Jaromír Talíř. CHLUMEC CUP letos představil originální hymnu turnaje kterou složila a nazpívala kapela PUB ANIMALS.. Poté již nic nebránilo úvodnímu hvizdu. Zápasy se hrály podle místních pravidel, která jsou v mnohém daleko pestřejší, než ta oficiální fotbalová – kladou velké nároky na složení družstva (musí obsahovat alespoň jednoho hráče do 18 let – Cipíska, fotbalistu nad 40 let – Rumcajse a zároveň odvážnou ženu – Manku), na výkonnost hráčů (zápas trvá celých 10 minut a v případě remíz rozhoduje přetahování lanem) i na schopnost vidět téměř neviditelné (kdo odkopne míč mimo hrací plochu tj. do místního houští, ten ho odejde hledat bez možnosti vystřídání). Z výše popsaného plyne, že pořádaný recesistický turnaj ve fotbálku není ryze sportovní akcí zaměřenou na výkony místních obyvatel, ale především kulturně společenskou akcí, která se snaží oslovit nejen místní občany, ale také obyvatele vesnic z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 10 družstev – Chlumecké Kobry, Porceláni také z Chlumce, Dudáci z Krasejovky, FC Věncova Hora, Hasiči Přísečná, FC Čertyně, AG Krnín, KOKSO Team z Opalic, družstvo PUB ANIMALS a FC Kosov. Po přátelských zápasech se k vítězství probojovali Dudáci z Krasejovky, jejichž gólman Milan „Džbánek“ Nejedlý si odnesl cenu pro kreativce turnaje – do brány totiž nastoupil oblečen v kompletní šnorchlovací výbavě včetně ploutví a pro jistotu i křidýlek. Na druhém místě skončilo domácí družstvo Chlumecké Kobry s kapitánem Karlem Reischlem ml. a bronzový pohár si odnesli lonští vítězové FC Věncova Hora s kapitánem Robertem Čepičkou. V dovednostní soutěži o poukaz na prasátko k rožnění se střílelo do prázdné brány přes celé hřiště. Vzhledem k unikátně nerovnému povrchu stadionu rozhodla nejen šikovnost, ale především zřejmě znalost terénu, neboť zvítězil kapitán místních Chlumeckých Kober. Vítězům i všem ostatním družstvům byly předány poháry, plakety a  i hodnotné dary. O mikrofon se celý den mistrně staral moderátor Ondřej Hellebrant, který se po vyhlášení výsledků v 17 h za celý realizační tým také rozloučil.

Děkujeme všem zúčastněným družstvům za nezapomenutelné sportovně-společenské výkony, za přiměřenou dávku soutěživosti a hravosti, divákům za vytrvalost v povzbuzování a v neposlední řadě i všem partnerům za štědrost. Díky ní mohl být letošní ročník úspěšně realizován a pomůže také při financování stavby nového sportoviště pod názvem Centrum sportu a zábavy Chlumec.

Za realizační tým
Ing. Ludmila Talířová, ředitelka turnaje