Chlumec CUP 2014 - devátý ročník

Poslední červnovou sobotu se již tradičně – letos podevaté - konal v Chlumci recesistický turnaj ve fotbálku Chlumec cup. Protože se nejedná o místní „velkolepé fotbalové mistrovství“, ale o pohodovou akci, při níž je hlavním cílem setkat se, popovídat, vykouzlit na tvářích malých i velkých účastníků hodně úsměvů a na čerstvém vzduchu strávit den, byli jsme moc rádi, že nám po celou dobu přálo i počasí.

Letošní ročník se nesl spíše v komornějším duchu, protože se řada stálých účastníků odjela již prázdninově rekreovat. I tak se turnaje zúčastnilo 8 družstev – z Chlumce, Krnína, Krasejovky, Kosova, Opalic, Kamenného Újezda a Čertyně. Celkovým vítězem se stali Dudáci z Kamenného Újezda, kteří si krom nejcennějšího putovního poháru odnesli i cenu v dovednostní soutěži „Manka s nejrychlejší kopačkou“. Druhé místo patří KOKSO Týmu z Opalic a třetí se umístilo družstvo FC Čertyně.

„Mužstva“ obsahující povinně i ženu (Manku), se letos předháněla i v nejoriginálnějším outfitu. Všechny „strčil do kapsy“ (také už tradičně) Milan řečený Džbánek, který tentokrát na turnaj dorazil jako Superman. Jeho družstvo supermanů a supermanek se pak mohlo radovat z nejhodnotnější ceny  – ceny za nejlépe vyladěné družstvo. Nutno dodat, že o tuto cenu statečně bojovali i Skoti v sukních nebo místní „zelenáči“ tj. zahradníci. Za tým Chlumeckých kober nastoupil také starosta obce Petr Bürger, který to s úsměvem na tváři okomentoval slovy: „Bylo mi umožněno několik minut se po hřišti pohybovat. Ve svém věku nemohu ani víc chtít. Jsem spokojený.“

Celý den byl okořeněn i řadou doprovodných programů – pro děti byl připravený skákací hrad, trampolína nebo turnaj v petangu a pro ně i věkem pokročilejší pak ukázka RC modelů či akrobatické jógy, kterou si mohli zájemci osobně vyzkoušet. Sportovní odpoledne bylo zakončené losováním tomboly s řadou zajímavých cen od sponzorů. Některé byly mezi nimi velmi hodnotné jako vyhlídkový let anebo velmi  překvapivé jako „osvěžující nakládačka od mistra bojového umění“. Těm, co vydrželi do večera, zpříjemnila posezení v okolí místní klubovny pohodová kapela Kocourovo kartáč.

Chlumec cup měl letos poprvé i charitativní podtext.  Zdravotním sestřičkám z dětského oddělení českokrumlovské nemocnice byl předán šek na 5 tisíc korun, aby mladé pacienty mohl pobavit zdravotní klaun.

Děkujeme všem, kteří přišli a svou přítomností připravili pro sebe i ostatní krásný den. Zároveň patří velké díky i všem sponzorům, díky jejichž štědrosti se mohl letošní ročník nejen uskutečnit, ale ještě mohl posunout radost zas o kousek dál.

Za realizační tým
Ing. Lída Balíčková, dříve Talířová :-)

Foto: Ladislav Pouzar www.pouzar.cz